Дневни Архиви: 17/06/2019 | 22:32

Нова кабловска телевизија – што ќе понуди Нова за гледачите?

Од денеска, корисниците на аналогната и дигиталната телевизија на Телекабел имаат шанса да го следат новиот канал Нова С. Истиот е веќе достапен на Тотал ТВ, Кабелнет и други кабловски оператори низ земјава. Се работи за телевизиски канал, дел од групацијата Јунајтед Медиа кој покрај српска информативна и забавна програма, …

Повеќе »

Видео | Шоу на сцена – нашиот Филип влезе во финале

Овој четврток е големото финале на “Ѕвездите на Гранд”. Гледачите ширум Балканот ќе имаат можност да ја дознаат новата ѕвезда на Гранд токму преку фреквенциите на Прва (Србија), Прва (Црна Гора) и Нова БХ (Босна и Херцеговина). Покрај Мартинијан, контроверзната Карлеуша во финалето има уште еден свој македонски учесник и …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!