Почетна / Сапуници / Теленовелата „Ти го давам животот” премиерно на Телма во 11:35 часот

Теленовелата „Ти го давам животот” премиерно на Телма во 11:35 часот

Од понеделник, 31 октомври на Телма телевизија стартува мексиканската теленовела “Ти го давам животот”.

Конечно и на задоволство на многумина од вас ќе ги гледате повторно познатите ѕвезди на Телевиса.

Ова е приказна за две семејства кои доаѓаат во контакт преку шестгодишниот Нико, дете кое со месеци се бори со тешката леукемија.

За Елена и Ернесто, единствениото решение е да ги пронајдат биолошките родители на Нико, за да го спасат животот на своето посвоено дете. Од тој момент, дотогаш среќното семејство е ставено пред голем предизвик.

Мајката не успеваат да ја пронајдат, но ќе го пронајдат Педро, татко му на Нико, кој е шокиран од веста дека воопшто има син. Откога ќе се увери дека Нико е навистина негово дете, Педро без поговор се согласува да биде донор на коскена срцевина.

Еренесто и Елена му се благодарни, но го замолуваат да не биде во контакт со детето. Педро прифаќа, убеден дека момчето има убав живот со нив и дека за него нема место во неговиот живот… Но, судбината за нив има поинаков план.

Бидете со Телма од понеделник до петок во 11.35 часот и уживајте во нова приказна од вашата омилена продукција. Конечно нешто ново на Телма, а наменето за целата женска публика и сите оние кои сакаат мелодраматична модерна серија и убави страствени ликови.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Трите сестри“ заминуваат на летен одмор, но една од нив останува со вас

Вечерва на Сител телевизија ќе биде емитувана последната епизода за оваа сезона на “Трите сестри”. …

error: Содржината е заштитена!