Почетна / Телевизија / Видео | Цел Гранд на нозе, нашиот Филип откачи со „Ла Мајами“

Видео | Цел Гранд на нозе, нашиот Филип откачи со „Ла Мајами“

Како што веќе објавивме, македонскиот учесник во балканското шоу “Ѕвездите на Гранд” влезе во големото полуфинале. Филип Пецовски е несомнено следната регионална ѕвезда, која со уникатните настапи ги освои аплаузите на жирито на Гранд, а со изгледот и воздишките на девојките ширум регионот.

Во четвртфиналето, Пецовски се издвои од останатите посебно со настапот на песната од MC Stojan. “Ла Мајами” ја вжешти атмосферата во грандовото студио, а како тоа изгледаше и звучеше, погледнете во продолжение :

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ацо Кабранов: Во Канал 5 примав 60.000 во плико на рака

Доскорешниот уредник на 1ТВ Ацо Кабранов во пост на Фејсбук обзнани дека додека работел во …

error: Содржината е заштитена!