Дневни Архиви: 26/06/2019 | 19:17

Видео | Биба Додева со нова верзија на „Скопје“ од Леб и Сол

Биба Додева со нова верзија на познатата „Скопје“ од легендарните Леб и Сол, дело на Влатко Стефановски и Горан Стефановски (1987 година). „Големо благодарам за поддршката од Влатко Стефановски за да ја преработам оваа песна во мој стил, кој рече дека е добра идејата за да ја преработиме во Gipsy …

Повеќе »

Вашите Егеменови на годишен одмор – „Фазилет“ на пауза

Овој петок (28 јуни) на Сител телевизија ќе се емитува последната епизода на оваа сезона од “Ќерките на Фазилет”. Едната од ќерките фатена во костец меѓу бунтовниот Синан и шармантниот Јагиз. Ќе има ли Хазан храброст да си признае самата на себе за кого од браќата Егеменови чука нејзиното срце? …

Повеќе »

Финален проблем во финалето од 4-тата сезона на „Шерлок“

Sherlock Holmes The Final problem e последната епизода од четвртата сезона на британската култна серија која овој петок (28 јуни) ќе се емитува на Телма во 19.15 часот. Да потсетиме, четвртата сезона на серијата се емитува репризно на оваа фреквенција. Долго закопаните тајни конечно ја стигнаа двојката од Бејкер Стрит. …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!