Почетна / Телевизија / Нора со „Овде и сега“ се сели на А2 телевизија

Нора со „Овде и сега“ се сели на А2 телевизија

Водителката Нора Шаќири од денеска станува дел од тимот на А2 телевизија. Емисијата „Овде и сега“ што до неодамна се емитуваше на Алфа, денеска во 17 часот ќе ја гледате на А2. Шаќири ќе понуди едночасовна емисија каде гледачите ќе имаат можност да дебатираат на дадените теми. Причините за оваа „преселба“ сеуште се непознати за јавноста, но секако сите имаат свои претпоставки.

 

 

 

 

Chris | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Почнува мониторингот на медиумското известување за изборите

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги од утре започнува со мониторинг на изборното медиумско …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!