Почетна / Телевизија / Публиката гласа во суперфиналето на шоуто на Алфа

Публиката гласа во суперфиналето на шоуто на Алфа

Вечерва на Алфа телевизија ќе се емитува во живо големото суперфинале на српското музичко шоу “Ѕвездичките на Пинк”. Публиката ќе има можност да гласа и да ја избере најдобрата ѕвездичката во сезоната на најдобрите.

Ексклузивно интервју со Антониа Гиговска непосредно пред Суперфиналето, а сите настапи  ќе бидат коментирани и со водителката на Алфа и со извонредната професорка и позната пејачка Андријана Јаневска . Тоа значи дека и во суперфиналето, гледачите повеќе ќе ја слушаат водителката на Алфа и нејзинината гостинка отколку самите натпреварувачи и коментарите на жири комисијата.

Најдобриот меѓу најдобрите! Овој петок вие го избирате победникот на Ѕвездичките на Пинк ол старс. Ексклузивно интервју со Антониа Гиговска непосредно пред Суперфиналето.Сите настапи ги коментираме со помош на извонредната професорка и позната пејачка Андријана Јаневска .Бидете во петок со нас од 21:30 на Алфа ТВ 💞💃👆🏼

Gepostet von Alfa Televizija am Donnerstag, 27. Juni 2019

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ТВ Пакет со срдечни честитки за роденденот на Канал 5

Телевизија Канал 5 слави 25 години постоење. Вчера во скопскиот ресторан “Воденица”, тимот на телевизијата …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!