Почетна / Телевизија / Видео | Крајот на сезоната открива како се набавувале авио билетите

Видео | Крајот на сезоната открива како се набавувале авио билетите

“КОД” истражуваше зошто две до три туристички агенции со години ги набавуваат авио картите за речиси сите институции во државата? Наплаќаат со 0,01 денар за услугата, а а во нитиу еден тендер нема клаузула дека треба да приложат и по која цена ја набавуваат тие картата од авио компаниите. Си позајмувале пари од касата на амбасадата, си отварале лични сметки во име на амбасада, лажно се претставувале…

Неколкумина македонски амбасадори наместо по дипломатски активности станаа познати по кривични пријави и недипломатски гафови. Кај еден од нив дури е откриен дури и бројач на пари, купен со државни сретва. На 30 јуни во 19.15 часот, Телма ќе ја емитува последната емисија од “Код” за оваа сезона.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Овие филмови се на репертоарот на Телма од 6. до 13. февруари 2021

ПРОГРАМСКА ШЕМА НА ТЕЛМА ТВ ЗА ПЕРИОДОТ ОД 06.02 2021 – 12.02 2021 САБОТА Телма …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!