Почетна / Телевизија / Сабота во МНТ, жирито одлучува кој ќе победи во „Ѕвезда бр. 1“

Сабота во МНТ, жирито одлучува кој ќе победи во „Ѕвезда бр. 1“

Вечерва (29 јуни) – големо финале на музичкото шоу “Ѕвезда број 1”. 1 ТВ со директен пренос од Македонскиот народен театар каде ќе дознаеме кој е победникот што ќе добие стан во Скопје и со кого во иднина ќе работат познати македонски музичари.

Покрај Масевски, Сергеј и Петреска, вечерва во жирито ќе ја видиме и Тамара Тодевска, а се шпекулира дека и Боки 13 ќе се појави како член во жирито.

Gepostet von Zvezda Broj 1 Talent Show am Mittwoch, 26. Juni 2019

Влезот за сите посетители е слободен, а победникот го избира само жирито, без телевоутинг.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Овие филмови се на репертоарот на Телма од 6. до 13. февруари 2021

ПРОГРАМСКА ШЕМА НА ТЕЛМА ТВ ЗА ПЕРИОДОТ ОД 06.02 2021 – 12.02 2021 САБОТА Телма …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!