Почетна / Филм / Џулија Гарнер е „Асистентката“ во саботната драма на Телма

Џулија Гарнер е „Асистентката“ во саботната драма на Телма

Во сабота, 3 декември со почеток во 19.15 часот на Телма ќе се емитува премиерно американската драма “Асистентка”, снимена во 2019 година.

Приказната следи еден ден од животот на Џејн (Џулија Гарнер), неодамнешна дипломирана филмска продуцентка, која неодамна ја доби својата работа од соништата како помлад асистент на моќен забавен магнат. Нејзиниот ден наликува на секој друг асистент – правење кафе, менување хартија во машината за копирање, нарачување ручек, договарање на патување, преземање пораки на телефонот, вработување ново вработено.

Но, додека Џејн ја следи нејзината секојдневна рутина, таа и ние стануваме сè повеќе свесни за злоупотребата што подмолно го обојува секој аспект од нејзиниот работен ден, акумулација на деградации против кои Џејн одлучува да заземе став, само за да ја открие вистинската длабочина на систем во кој таа е влезена.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Историскиот трилер „Земја од соништата“ празнично на Телма

Во 1930-тите Тексас за време на депресијата, Јуџин Еванс живее со својата мајка и сестра …

error: Содржината е заштитена!