Почетна / Филм / Романтичната комедија „Комета“ во среда, 30.11 на ТВ 24

Романтичната комедија „Комета“ во среда, 30.11 на ТВ 24

Оваа среда премиерно на ТВ 24 ќе се прикаже американската романтична драма “Cоmet” од 2014 година.

Џастин Лонг и Еми Росум се љубовници, чија врска цвета и се расплетува во текот на шест години во мистериозна романса.

Кога случајната средба ќе ги спои циничниот Дејл и итрата Кимберли доаѓа до бурна љубовна врска која се развива како загатка. Додека филмот цик-цак напред-назад во времето – од метеорски дожд во Лос Анџелес, до средба во хотелска соба во Париз, до судбоносен телефонски повик – се формира незаборавен портрет на врска.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Недела, 23 јуни на Телма, 22.15 часот | Воениот трилер „Ѕидот“

За време на војната во Ирак, наредникот на штабот на американската армија Шејн Метјус е …

error: Содржината е заштитена!