Почетна / Филм / Брус Вилис во акцијата „Reprisal“ во петок на 25.11 на Телма

Брус Вилис во акцијата „Reprisal“ во петок на 25.11 на Телма

Џејкоб директор на банка кој страда од лоши спомени од грабеж на банка во кој бил убиен неговиот колега. Заедно со својот пријател, поранешниот полицаец Џејмс, ќе се обиде да го фати виновникот.

Меѓутоа, додека двајцата херои се обидуваат да откријат каде потоа може да удри криминалецот, Габриел веќе има планови што го ставаат неколку чекори понапред.

Тој ги киднапира сопругата и ќерката на Џејкоб и го принудува Џејкоб да прави очајнички потези.

Брус Вилис, Френк Грило, Џонатон Шех во “Живот за одмазда” во петок, 25 ноември на Телма во 22.15 часот.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Даниел Крег во воената акција „Пркос“ во сабота на МРТ 1

Снимен според вистинска приказна, „Пркос“ е исклучителна приказна за семејството, честа, осветата и спасувањето во …

error: Содржината е заштитена!