Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Справување со инфлацијата како тема во „Профит“ на Наша ТВ

Справување со инфлацијата како тема во „Профит“ на Наша ТВ

Овој петок, 18 ноември, ееемисијата “Профит” со нова тема – мерки за справување со инфлацијата. Инфлацијата останува главна тема за економските текови.

Особено, справувањето со неа и улогата на централните банки. На оваа тема, на Наша ТВ ќе ги слушнеме ставовите на соговорниците Красимир Петров, доктор на економски науки од Државниот универзитет „Охајо“, академик Абдулменаф Беџети и проф. д-р Дејан Шошкиќ – Економски факултет при Универзитетот во Белград.Анализата во “Профит” и овој петок во 20.30 часот со Марија Георгиевска.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Прочитајте по колку години имаат финалистите во „Ѕвездите на Гранд“

Вечерва, 8 јуни, 21 часот – финале на оваа сезона од најгледаното телевизиско шоу “Ѕвездите …

error: Содржината е заштитена!