Почетна / Сапуници / Дознајте кои серии ќе ги гледате на телевизија во 2020-та година

Дознајте кои серии ќе ги гледате на телевизија во 2020-та година

Нова година со нови серии за македонските гледачи. Нови саги од земјата на Босфорот, нови приказни од Латинска Америка, но и нешто интересно за гледачите на хрватските и руските драми. За сите љубители на руските ситуациони комедии, веднаш по празниците, телевизија Алфа започнува со емитување на “Фитнес” која ќе ве насмее како и нејзините претходнички Кујна, Гранд и Иванови.

Покрај комедија, од најстудената и најголема земја стигнува и семејната мелодрама “Семејни тајни” за животот и кариерата на познатата балерина Татјана.

Со нови епизоди продолжуваат актуелните хит серии “Истанбулската невеста”, “Украдено минато” и “Тажна жена”, а ексклузивно оваа зима стартува и долгоочекуваната интригантна приказна за “Забранетата љубов” од Босфорот. “Yasak elma” е модерна драма во која ќе следиме опасни игри и заплети во животите на две сестри, чии судбини ќе се поврзат со богатото истанбулско семејство.

Борбата да се спасат човекови животи и да се пронајде патот до вистинската љубов ќе се води во “Не заминувај”, медицинска драма од 2011-та година, за која се обезбедени права на македонски јазик.

Возбудливата драма за младата “Џенет” ќе нѐ воведе во светот на скриените вистини кои ќе ги разгорат сенките од минатото и ќе ја понесат новата хероина на патот кон откритието за своето потекло.

Во следната сезона очекувајте ја и епската серија за “Чукурова” со која ќе ја доживееме легендарната љубов од минатиот век. Амбиција, омраза, злоба, желба за власт и превласт ќе ги води Зулејха и Јилмаз на патот на нивната среќа во земјата во која крвта ќе ги избрише нивните солзи, а крикот за слободата ќе ја прободе и најкревката душа на тоа парче земја.

Покрај одличните драмски наслови, тука е и комедијата “Близнаци” која ќе се емитува оваа година. Авантурите на Мемо и Џан ќе ве насмеат до солзи, а нивните сосема различни карактери ќе ве натераат да си одберете омилен лик од двајцата палавковци.

За љубителите на латиноамериканските теленовели, за брзо следува нешто подеднакво возбудливо како “Фамилијата Реј” и подеднакво бајковито како “Розевиот дијамант”. Нова омилена забава со млади и одлични актери од гигантот Телемундо очекувајте наскоро во “Sangre de mi tierra”.

За другите и уште поинтересни наслови, може да се информирате ексклузивно на форумот на ТВ Пакет. Затоа не чекајте. Регистрирајте се и први дознајте ги сите новитети од светот на телевизијата.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Од сега, турската серија на Алфа ќе се емитува во 23 часот

Од денеска, телевизија Алфа го менува терминот на емитување на турската надсинхронизирана серија. Приказната за …

error: Содржината е заштитена!