Почетна / Спорт / Фото | Познатите Македонци со поддршка за ракометарките

Фото | Познатите Македонци со поддршка за ракометарките

Оние кои гордо го виореле македонското знаме на големи настани, знаат колку тежи црвено-жолтата чест.

Врвни македонски спортисти и истакнати личности од јавниот живот дадоа поддршка на македонските ракометарки во серијал од видео-обраќања со поддршка.

Мега ѕвездата Каролина Гочева, дивата Калиопи, врвната новинарка и директорка Снежана Лупевска, дуото Некст Тајм, гордоста Горан Пандев, алпинистката Илина Арсова, Бранко Огњановски, маестро Симон Трпевски, Емил Павлов, Дејан георгиевски, Мери Акиевска, Кики Мукаетова, Ружица Антиќ и Мишко Иванов сее ѕвездите кои гордо им посакуваат среќа на македонските ракометарки.

А вие драга публико уживајте и НАВИВАЈТЕ ОД СРЦЕ!! За кого??! За Македонија!!! 🇲🇰🇲🇰🇲🇰

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Понеделник и четврток на Телма – преглед на сите фудбалски информации

Секој понеделник и четврток ексклузивно на Телма, Football review, преглед на најновите информации од Европа, …

error: Содржината е заштитена!