Почетна / Спорт / Петок на Телма – документарна програма за Формула 1 шампионатите

Петок на Телма – документарна програма за Формула 1 шампионатите

Секој вторник на Телма следите неделен магазин со најактуелни информации од Ф1 изминатите 7 дена анализа на трките, изјави на пилотите и членовите на тимовите.

А во петок следува документарна програма посветена на историјата на Формула 1 шампионатите, потсетување на легендарните возачи и тимови, најинтересните моменти во историјата на еден од најпопуларните спортови.


Специјал на Ф1 магазин, секој вторник во 17:50 часот на телевизија Телма.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Поранешниот ракометен тренер во „Македонски спортски легенди“

Паралелно со почетокот на Светското првенство во ракомет, премиера на новата епизода од емисијата “Македонски …

error: Содржината е заштитена!