Почетна / Сапуници / Ѓулсерен станува султанка во продолжението на „Величествениот“

Ѓулсерен станува султанка во продолжението на „Величествениот“

 

По Јасмин и Ѓулсерен, актерката ја доби улогата на Величествената

 

Серијата “Парампарче” секојдневно врзува стотици илјади Македонци пред малите ТВ екрани кои со големо внимание ја пратат приказната за Ѓулсерен и нејзините ќерки. Актерката која ја толкува пожртвуваната мајка Ѓулсерен се вика Нурѓул Јешлиџај, а претходно ја гледавме во сериите “Љубов и казна”, “Конакот на агата” и “Бунтовничка”.

 

 

Најновата улога на Нурѓул е улогата на главната и моќна султанка Косем во продолжението на историскиот спектакл “Величествениот”. Фановите велат дека ова е дефинитивно животната улога на актерката која има став и држење на безмилосна и самоуверена господарка на светот.

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Откриваме дали ќе продолжат хит сериите „Горка земја“ и „Забрането јаболко“

Изминатиот период до нашата редакција стигнаа многу прашања на гледачи кои ги интересира дали и …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!