Почетна / Серии / Ретро серија на МРТ 5 – „Училиште за кловнови“ на Коле Ангеловски

Ретро серија на МРТ 5 – „Училиште за кловнови“ на Коле Ангеловски

МРТ 5 започна со емитување на познатата домашна играно забавна програма, снимена далечната 1987 година во продукција на тогашна Радио телевизија Скопје.

Во “Училиште за кловнови” учествуваат Владимир Ангеловски, Гоце Тодоровски, Димче Мешковски, Соња Здравковска, Игор Џамбазов, Марин Бабиќ, Ана Царулевска, Васе Маневска.

Сценариото е дело на Коле Ангеловски, а серијата се прикажува на МРТ 5 неколку пати дневно и тоа во 6 часот наутро, околу 12.30 часот на пладне, во 18 часот попладне и по 22 часот навечер

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Застани и запали се“, серија на Телма за компјутерската револуција

„Halt and Catch Fire“ е американска драмска телевизиска серија создадена од Кристофер Кантвел и Кристофер …

error: Содржината е заштитена!