Почетна / Uncategorized

Uncategorized

Сабота на Сител, по финалето на „Гранд“ следува акција со Стивен Сегал

Стивен Сегал во “A dangerous man” (2009), сабота (24 јуни) по полноќ на Сител Откако ќе ја отслужи 6-годишната казна затвор за криминал што не го извршил, Шејн (Стивен Сегал) ќе биде пуштен на слобода со официјално извинување од државата Аризона. Веднаш по излегувањето од затвор, Шејн ќе биде сведок …

Повеќе »

Романса со Кејт Винслет и акција со Џеки Чен денеска на Сител

Попладнето на Сител стартува во 11.20 часот со романтичната комедија “Одмор”, каде главните улоги им припаднаа на Кејт Винслет, Камерон Дијаз, Џуд Ло и Џек Блек. Приказната ги следи разочарувањата на две жени кои се на спротивните страни од Атлантикот, но нивното интернет познанство ќе вроди со идеја – да …

Повеќе »

Документарец на Телма за последните битки на кралицата Елизабета

Кралицата Елизабета Втора е веќе легенда. На 94-годишна возраст, оваа угледна прабаба можеше да размислува за своето заслужено пензионирање, но, тоа е сосема спротивно, сè до нејзината смрт, непоколебливо продолжи да ја плете епската приказна за нејзиното 70 годишно владеење, најдолго во историјата на британската монархија. Во последните години, таа …

Повеќе »

Инфо | Богат филмски продолжен празничен викенд на Телма

📅 петок, 29 април ⏰ 22:15 – Опасна ноќ 📅 сабота, 30 април ⏰ 16:50 – Момчето од облаците ⏰ 19:15 – 99 Домови ⏰ 22:15 – Азил 📅 недела, 1 мај ⏰ 17:00 – Патешествието на принцот ⏰ 19:50 – Веро избор ⏰ 22:15 – Оги 📅 понеделник, 2 …

Повеќе »

Насмејте се со чудното и шарено село за викенд на Сител

Станете дел од едно чудно село. Село кое за многумина е заборавено од светот. Во тоа село ништо не е нормално и вообичаено. Во тоа село важи зборот исклучиво на жените. Сите мора да ги почитуваат женските правила и сите мора да се однесуваат онака како што ќе кажат жените. …

Повеќе »

Фото | Трагедија во „Ангели“ – пoчина Сонѓул пред самото финале

Страшна трагедија во финалните епизоди на вашата омилена турска серија. Страшен завршеток за една од ангелите. Страшна болка во срцата на девојките и солзи во очите на гледачите. Почина Сонѓул во неочекуваната сообраќајна несреќа која им се случи на ангелите. Следува ли казна за другите ангели за она што го …

Повеќе »

Следуваат нови сезони од проблематичните „Бесрамници“ на Телма

Популарната американска серија “Shameless” по кратка пауза продолжува со нови епизоди на ТВ Телма. Од понеделник (15 јуни) во 22.15 часот, започнува шестата сезона на оваа драмедија со Вилијам Мeјси во главната улога. Серијата го следи дисфункционалното семејство на Фрeнк Галагер, самохран татко на шест самостојни, проблематични и духовити деца. …

Повеќе »

Честит 3 Мај – меѓународниот ден на слободата на медиумите

Секоја година, на 3 мај се слават фундаменталните принципи и независноста на медиумите, се оценува нивната слобода и се оддава почит на новинарите кои ги загубиле своите животи при вршење на професионалните обврски. Воедно, овој ден служи и како потсетник за улогата на медиумите во развојот на демократијата и обврската …

Повеќе »

Видео врмеплов | Водителите на Сител некогаш се пробаа и како пејачи

Едни од најпознатите македонски водители некогаш одеа по девизата “секој го бива за сѐ“. Па така, некои од нив се испробаа и во актерските, некои во музичките води, а денес некои се и познати инфлуенсери на социјалните мрежи. Лила Филиповска, долгогодишната ѕвезда на телевизија Сител, еден период одамна реши да …

Повеќе »

Познатиот турски актерски пар проговори за бракот и довербата

Кадир Догулу, актерот кој го гледавме во турските телевизиски серии “Рането срце” и „Дозволи да те сакам“ проговори за својот брак со Неслихан Атагул, нам позната како Нихан од „Карасевда“. Тие својата врска ја започнаа додека глумеа во серијата „Рането срце“ во 2013, а три години подоцна љубовта ја крунисаа …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!