Почетна / ФОТО / Фото | Бугарската серија на Алфа доби слика од турска серија

Фото | Бугарската серија на Алфа доби слика од турска серија

Од понеделник до петок во 20.20 часот на Алфа се емитува медицинската драмска сапуница “Украден живот” (Откраднат живот), која неколку години се снима и прикажува во соседна Бугарија со голем успех.

Но, телевизија Алфа на нејзината веб страна вметнала погрешна фотографија за серијата во програмскиот водич.

Наместо од бугарската серија, стои слика од турската хит серија “Украден живот” (O hayat benim), емитувана на Канал 5 телевизија.

| ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | Локалните со серии, каде превод и обработка е на Телма

Телевизиските мини серии како “Титаник”, “Исчезнат” и “Кенедиеви” неколку пати се емитуваа на националната телевизија …

error: Содржината е заштитена!