Почетна / Телевизија / Документарецот на Стоун, „Разговори со Путин“ повторно на Телма

Документарецот на Стоун, „Разговори со Путин“ повторно на Телма

 

“The Putin Interviews” – на местото на “Line of duty”

 

Режисерот Оливер Стоун имаше несекојдневна можност да му поставува прашања по сопствен избор на еден од најмоќните политичари во светот – Владимир Путин.

 

 

Во 4 едночасовни епизоди, гледачите ќе слушнат што кажува рускиот претседател за руско американските односи, за обвинението дека Русија влијаела на американските избори во 2016 година, како и за многу други теми. Оскаровецот Оливер Стоун истакна дека главна цел на ова интервју е американските граѓаните да ја сослушаат и разберат руската страна и да се стави крај на понатамошното влошување на односите меѓу САД и Русија.

 

 

Разговорите со Путин се емитува на Телма телевизија пред месеци премиерно, а сега реприза на истите епизоди секоја недела во 20.30 часот.

 

Дани | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Интервју со Владимир Кличко во централните вести на Канал 5

Денес (29. април) во Вестите во 18 часот на Канал 5 гледајте ексклузивно интервју со …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!