Почетна / Телевизија / Вчера објавената вест за Тотал ТВ и исклучување на телевизиите е неточна

Вчера објавената вест за Тотал ТВ и исклучување на телевизиите е неточна

Веста која вчеравечер ја објавивме во врска со Тотал ТВ и исклучувањето на три македонски телевизии е погрешна, па од таа причина им се извинуваме на ТОТАЛ ТВ и на телевизиите.

Потсетуваме дека веста е превземена од веб страната на Тотал ТВ, па поради неажурирано известување од страна на Тотал ТВ, ТВ Пакет пренесе неточна информација.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ААВМУ: Прекршочни за телевизиите ако емитуваат ППР со малолетници

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги со мониторингот на изборното медиумско претставување од кампањата …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!