Почетна / Серии / Документарната серија „Предатори од Карпатите“ на МРТ 1

Документарната серија „Предатори од Карпатите“ на МРТ 1

Во документарната серија „Предатори од Карпатите“ ќе навлеземе длабоко во суровиот европски пејсаж кадешто човекот се научил да кохабитира со страшните грабливци кои сè уште талкаат по дивината.

Ќе се запознавме со две такви животни, европската кафеава мечка и волкот, и ќе научиме како тие успеваат да преживеат во ова, за нив, витално прибежиште.

Документарна програма на МРТ 1.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Напнатата британска трилер серија „Лажго” од овој викенд на Сител

Лора е паметна и посветена наставничка, која скоро излегла од една љубовна врска и сега …

error: Содржината е заштитена!