Дневни Архиви: 25/05/2020 | 19:25

Нови романи на Божин Павловски преведени на англиски јазик

Во издание на „АЕА” и „Грифин Прес” од Мелбурн, продолжи издавањето на „Собрани романи” од Божин Павловски, на англиски јазик. Во превод на доктор Весна Николова и Елена Чаварела, и супервизијата на Бредли Досон, од печат излегоа томот 16 (Враќање во сказните – Return to the Fairytales) и томот 17 …

Повеќе »

Нема да ви се верува колку години има Азра од истоимената серија

Главната актерка на турската хит драма “Азра”, Алина Боз, верувале или не… има само 21 година. Таа е Русинка по потекло, родена во Москва во 1998 година, каде што живее сѐ додека не наполни седум години, откога се сели во Истанбул каде го започнува патот на актерството. Но, пред да …

Повеќе »

„Anabelle“, „Attrition“, „Fist fight“, „Live by night“ за крај на мај на МРТ 1

Понеделник навечер е ден за театарска претстава на МТВ, а другите денови по 23 часот се емитуваат играни филмови. Кои филмови следат следнава седмица, погледнете во продолжение : вторник (26 мај 2020) – Executive decision (2017) Aмериканска акција со Хали Бери, Стивен Сигал и Карт Расел во главните улоги. Терористите …

Повеќе »

Српската кабловска ТВ Нова С започнува со утринска програма

Од 1 јуни, кабловската телевизија Нова С ќе ја збогати својата програма со воведување на двочасовна утринска програма „Разбуди се“. Невена Маџаревиќ и Данило Мачојевиќ се новите тв лица на Нова С, кои и ќе ја уредуваат утринската емисија. „Нашите репортери во живо ќе бидат вклучени од цела Србија, носат …

Повеќе »

Натпреварите на Македонија на ЕП Oдбојка ќе се емитуваат на МРТ 3

Оваа седмица на МРТ 3, секој ден од 16.00, од 00.00 и од 08.00 часот ќе се емитуваат натпреварите на Македонија од дебитантскиот настап на ЕП во одбојка. Како се “држеа” македонските спортски херои на големото Европско првенство лани, гледаме на новиот спортско забавен канал на МРТ. Дани | ТВ …

Повеќе »

Преглед на сите серии, термини на емитување и епизоди на Fox Crime

Од сега ќе имате ексклузивна можност да следите и објава за сите серии кои ги прикажува популарниот Фокс Крајм. Епизодите се однесуваат до недела (14 јуни 2020): СМРТ ВО РАЈОТ – 4. сезона Термини на емитување : понеделник – петок (по две епизоди) 06:00 ( премиера ), 13:50 и 04:25 …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!