Дневни Архиви: 04/05/2020 | 17:02

Фото | Симболика на Алфа – се појавија мустаќи во логото на екран

Во логото на Алфа, кое стои на екранот, денеска се појавија мустаќи. Телевизија Алфа очигледно сакала на симболичен начин да ја одбележи годишнината од смртта на Гоце Делчев, еден од од најголемите македонски визионери, организатор и предводник на македонското национално ослободително движење, кој пред 117 години беше убиен во селото …

Повеќе »

Турската мини серија „Мајки и маќеи“ започнува на кабловскиот TDC

Сместена во 70-тите години во Турција, оваа серија ја раскажува приказната за две млади жени чии животи неочекувано се испреплетуваат. Од понеделник до петок во 18.40 часот ќе ја следите “Мајки и маќеи” премиерно на кабловскиот канал TDC на операторот А1. Репризните изданија се навечер во 22.45 часот и во …

Повеќе »

Почина легендарниот македонски ТВ водител Драган Вучиќ

Шокантна вест ја стресе Македонија. На 65 годишна возраст, почина легендарниот македонски телевизиски водител, композитор и пејач Драган Вучиќ. Човекот кој се задржа на тв екраните најдолго во историјата на независна Македонија, за жал нè напушти. Toj починал на Инфективната клиника во Скопје, каде што бил хоспитализиран поради корона вирус. …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!