Дневни Архиви: 22/05/2020 | 17:06

Нови сопки ќе ја разнишаат љубовта во „Полна месечина“ на Сител

Оваа сабота и недела во 21.40 часот, следуваат нови епизоди од турската драма “Полна месечина” на Сител. Работите се “замрсуваат” во односот меѓу Ферит и Назли. Сомнежите на Ферит за убиствата кои се случиле водат кон една личност, а пак Назли се чувствува се уште виновна што старателството над внучето …

Повеќе »

Секое утро потсетете се на специјалитетите од „Брза кујна“ на Сител

Поради пандемијата со корона вирусот, запрено е снимањето на најголем дел од сериите и емисиите низ светот, онаму каде што има групирање на луѓе кое не се препорачува согласно ставовите на експертите. Една од тие емисии кои за жал во моментов не се снима е и македонското популарно кулинарско шоу …

Повеќе »

„Свет без крај“, уште една серија од Телма, репризно на МТМ и локалните

Од сабота (23 мај 2020) во 20 часот, прва скопска МТМ телевизија ќе започне да ја емитува мини серијата “Свет без крај”, веќе емитувана на Телма телевизија. Репризните изданија на МТМ се во недела во 22.20 часот и вторник во 21.15 часот, а во наредниот период, серијата ќе се прикаже …

Повеќе »

Шпионски трилери и ретро СФ на Телма во филмските термини

сабота (23 мај 2020), 22.15 часот – “Todos lo saben” (2018) Шпански психолошки трилер на иранскиот режисер Асгар Фархади со Пенелопе Круз во главната улога, кој го отвори филмскиот фестивал во Кан во 2018-та. Приказната ја следи Лаура, која живее во Буенос Аирес, и се враќа во родниот град, надвор …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!