Почетна / Сапуници / Видео | Актерката го победи вирусот и се врати кај синчето

Видео | Актерката го победи вирусот и се врати кај синчето

На познатата латиноамериканска актерка Дана Гарсија пред околу два месеци ѝ беше детектирана зараза од новиот корона вирус. Иако оздраве, веднаш потоа на шармантната актерка ѝ се поврати болеста.

Ѕвездата на “Скриени страсти”, “Убавата Лола” и “Научи ме да сакам” по два месеци борба со корона вирусот и исто толку време поминато во самоизолација, го дочека моментот кога повторно ќе биде со своето синче.

Трогатално видео за средбата на мајката и синот. Погледнете го во продолжение овој момент :

POR FIN PUEDO ESTAR CON MI FAMILIA ✨

GRACIAS ✨💌, mi prueba ha sido negativa y por fin puedo estar con mi familia. Mi mejor regalo es poder abrazar a Dante por eso hoy les abro mi corazón para compartirles este momento. Me siento muy agradecida y bendecida por cada uno de ustedes, quienes me acompañaron durante el transcurso de esta terrible enfermedad. Su ánimo, cariño y afecto me hicieron salir adelante. Hoy estoy curada, con mi hijo y con ustedes de respaldo, estoy segura que puedo vencer cualquier obstáculo. Mi corazón está con todas las familias que viven este Virus. Mucha fuerza y bendiciones . Todo mi 💖 hasta tu esquina.

Gepostet von Danna Garcia am Donnerstag, 28. Mai 2020

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Мојот живот” на Сител, пролетна драма за една пожртвувана мајка

Има ли поголемо богатство за една мајка од среќата и здравјето на нејзиното дете? Постои …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!