Дневни Архиви: 15/05/2020 | 14:19

Операторите се заканија дека ќе ги исклучат македонските телевизии

По најавата на министерот Maнчевски за формирање фонд за финансиска помош на петте приватни телевизии (Сител, Канал 5, Телма, Алфа и Алсат), реагираат кабловските оператори. Тие негодуваат поради најавата затоа што неформалните информации говореле дека фондот за македонските телевизии би се полнел од приходотот на операторите. „Од тие причини денес …

Повеќе »

Фернандо Колунга и Вилијам Леви во нови серии на Телемундо

По пандемијата, за следната сезона, познатата латиноамериканска продукција Телемундо планира продолжување со снимање на нови проекти. Нивната последна теленовела е “Бети во Њујорк”, адаптација на познатите серии како Грдата Бети, Грдата Лети, Не давај се Нина…  По римејкот на Бети, за следната сезона, оваа продукција планира снимање и на уште …

Повеќе »

Видео | Вечерва на Сител завршуваат авантурите на палавите „Близнаци“

Денеска на Сител телевизија ќе биде емитувана последната епизода од турската комедија “Близнаци”. Приказната која ги освои вашите срца стигна до самиот крај. Крај на авантурите на малите палавковци и крај на згодите и незгодите на интересните близнаци. Едно запросување, едно породување, но и страв дека едниот од браќата заминува …

Повеќе »

Италијанската крими серија„Катуранди“ репризно на МТВ 1

Италијанската крими серија “Катуранди” репризно на МТВ 1, од вторник 19 мај, по 22 часот. Ова е седмо емитување на истата серија на државниот канал. Катуранди е елитна полициска единица од Палермо која е посветена токму на прогонување и апсење на најбараните бегалци на правдата. Членовите на Катуранди се експерти …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!