Дневни Архиви: 19/05/2020 | 17:29

Фото | Ривалки во серијата, а најдобри пријателки зад камерите

Турската гламурозна серија “Забрането јаболко” ги привлекува македонските гледачи особено поради луксузот и брендираните стајлинзи кои ги промовираат актерите во серијата. Многумина посакуваат да се чувствуваат бар еден ден богато во својот живот како Алихан, Халит, Зехра, а особено како опасната Ендер и амбицизоната Јилдиз, хероините во оваа приказна. Шевал …

Повеќе »

Нови потресни приказни и животни искуства во „Тунел“ со Живкица

Емисијата обработува теми од секојдневниот живот, интересни, вчудовидувачки и запрепастувачки животни приказни, предизвици, подеми и падови предизвикани од човечката немоќ во борба со непредивидливото и болестите. Покрај исповедите на животните патешествија, преку искуство на другите, „Тунел“ се обидува да покаже кон каде треба да се стремиме, каде да ја пронајдеме …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!