Дневни Архиви: 21/05/2020 | 22:30

Смеа и спортски надмудрувања со Слаѓо и Никац во „GG3+“

Маалски спортски надмудрувања, смеење, совети како да (не) се игра кладилница… Oд овој петок, во емисијата ГГ3+, домаќините Слаѓо и Никац пред камера го коментираат сè она што маалските експерти го коментираат пред кооперација, а друштво им прават познати спортски имиња. Следете ги овие момци на ФБ страната на GG3+ …

Повеќе »

Пладневна воена драма „А, зорите тука се тивки“ за викенди на Сител

На 23 и 30 мај на пладне, Сител ќе емитува воена филмска приказна, снимена во два дела во времето на Советскиот Сојуз. Главното дејствие на филмот “А, зорите тука се тивки“, снимен според култното истоимено дело на Борис Василев, се одигрува во 1942 година во Карелија. Група од пет девојки …

Повеќе »

Воената драма „Битката за Москва“ во празничниот викенд на Сител

На 23 мај (сабота) и 24 мај (недела) во 23.30 часот, Сител телевизија ќе ги емитува првиот и вториот дел од рускиот воен филм “Битката за Москва – Агресија”, по што ќе следуваат и деловите за следната московска битка – Операција Тајфун. Филм кој прикажува историја која одбележа спас и …

Повеќе »

За „Св. Кирил и Методиј“, МТВ 1 со ТВ премиера на „Исцелител“

Македонскиот филм „Исцелител“ оваа недела во 21:30 часот на МТВ 1, не пропуштајте! Македонскиот филм „Исцелител“ оваа недела во 21:30 часот на МТВ 1, не пропуштајте! Gepostet von МРТ1 Промо am Freitag, 22. Mai 2020   Македонскиот филм од 2017-та година – “Исцелител” со ексклузивна премиера на 24 мај (недела) …

Повеќе »

Нова детска викенд забава со „Самовилската академија“ на Сител

Уште една италијанска детска серија во утринскиот блок на Сител телевизија. Секоја сабота и недела наутро околу 10.40 часот, сите мали девојчиња ќе може да уживаат со “Самовилската академија”. Серијата ја прати Роус, девојче од оваа планета која открива еден волшебен клуч кој ја носи во земјата на самовилите. Во …

Повеќе »

Руската серија за „Баба Ванѓа“ секоја сабота и недела на Нова С

Руската мини серија “Баба Ванѓа” пред неколку години беше емитува и во Македонија, и во Србија, и во Црна Гора, а сега повторно на малите екрани. Овојпат, кабловската Нова С со права за овие три земји, ќе ја емитува оваа интересна драма секоја сабота и недела во 18 часот. Улогата …

Повеќе »

МРТ 3 ќе го прикаже ретро финалето на Вардар – Пелистер од 1993 година

Уживање за спортските носталгичари. Во сабота (23 мај 2020), третиот спортско-забавен канал на Македонската телевизија ќе емитува извонреден финален натпревар меѓу фудбалските клубови Вардар и Пелистер, одржан далечната 1993 година. Финалето во Купот на Македонија е најава на Македонската телевизија за многу следни ретро натпревари, кои ќе имаат можност да …

Повеќе »

Отворена нова најголема книжарница на „Литература.мк“

Отворена е новата Literatura.mk Superstore книжарница во Скопје Сити Мол (втор кат). Книжарницата претставува најголема книжара во Македонија со површина од 500 метри квадратни. Во чест на официјалното отварање кое беше на 20-ти Мај 2020 година, ексклузивен настап имаше македонскиот гитарски виртуоз Влатко Стефановски, придружуван од неговиот син Јан Стефановски …

Повеќе »

Совети за здравје, забава и контакт со гледачи секое попладне на Телма

Што сè е потребно за да го зачувате и подобрите вашето здравје? Како да ги разликувате вистините од заблудите при решавањето на разните здравствени проблеми? Сите одговори на едно место – во “Телма Амбуланта”. Информативна емисија посветена на вашето здравје, од понеделник до петок во 12:45 на Телма. Веднаш по …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!