Дневни Архиви: 27/05/2020 | 19:43

Преглед на сите серии, термини на емитување и епизоди на Fox

Од сега ќе имате ексклузивна можност да следите и објава за сите серии кои ги прикажува популарниот регионален канал Фокс. Епизодите се однесуваат за до недела (14 јуни 2020):   ПОСЛЕДНИОТ ЧОВЕК НА ЗЕМЈАТА – 3. сезона Термини на емитување : понеделник – петок 06:00 ( премиера ), 01:30 ( …

Повеќе »

Во време на изолација, балетот „Лебедово езеро“ на BBC во када

„Лебедово езеро“ е балет, одигран во најграндиозните оперски куќи низ светот. Но со оглед на новонастанатите околности, новата верзија нарачана од BBC ќе треба да се изведува во кадите на балетските играчи. „Лебедово езеро во бања“ ќе биде направено врз основа на музиката на Чајковски, а кореограф е Кори Бејкер. …

Повеќе »

Литературната манифестација „Илинден 2020“ во поинаков облик

Поради актуелната состојба со вирусот КОВИД-19 и забраната за организирање јавни собири, 21-вата литературна манифестација „Илинден“ првпат ќе се одржи преку веб страницата на општината. Во месецот мај, општина Илинден живее во звукот на поезијата преку Литературната манифестација „Илинден“ која порасна во манифестација која 20 години по ред на едно …

Повеќе »

Фото | Прочитајте зошто Селим од „Сахра“ се откажал од актерството

Инанч Омер Бенлиоглу е 36 годишен турски актер, кој во моментов го гледаме во улогата на Селим кој се бори за љубовта на Сахра во истоимената серија на Алфа. Дипломирал уметност, но решил да почне да се занимава со актерство. По неколку одиграни улоги, Инанч Омер одлучил по завршувањето на …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!