Дневни Архиви: 03/05/2020 | 15:41

Германски драми и шпански комедии по првомајскиот викенд на Алфа

Aко за викенд следиме македонски филмови во прајмтајм на Алфа, за работните денови, Алфа емитува секоја ноќ по полноќ возбудливи американски и европски филмови. За по првомајскиот викенд, следуваат следниве филмови : понеделник (4 мај 2020) – “Die Vermessung der Welt” Германија во почетокот на 19 век. Германско австрискиот 3Д …

Повеќе »

Видео | Нашиот DJ и продуцент Мицкоски со нова трака за Роџер Санчез

Македонскиот DJ и продуцент Деан Мицкоски, кој живее и работи во Њуjорк, деновиве издаде нова трака за светски реномираниот ,,Stealth Recording” во сопственост на легендарниот Roger Sanchez. Погледнете го видеото со директна поддршка од Roger Sanchez за нашиот продуцент : Dean Mickoski – Africanism – Stealth Records This week Dean …

Повеќе »

Честит 3 Мај – меѓународниот ден на слободата на медиумите

Секоја година, на 3 мај се слават фундаменталните принципи и независноста на медиумите, се оценува нивната слобода и се оддава почит на новинарите кои ги загубиле своите животи при вршење на професионалните обврски. Воедно, овој ден служи и како потсетник за улогата на медиумите во развојот на демократијата и обврската …

Повеќе »

Видео | Сашко Коцев е таткото на „Зоки Поки“ во серијата на МТВ

Актерот Сашко Коцев во серијата „Зоки Поки“ (која стартува од 4 мај во 20:15 ч. на МТВ1), го глуми таткото на Зоки, Филип. Татко кој на невообичаен и духовит начин му ги доближува животните вредности на своето дете, без да му направи никакви предрасуди за секојдневните случувања или детски препреки …

Повеќе »

Видео | Ова е Гоки од „Зоки Поки“, среќно дете и мајстор за видеоигри

Тој е среќно и весело дете. Многу сака да другарува, се разбира од техника, а мајстор е за видеоиграта „Фортнајт“ (Fortnite). Со овие зборови младиот актер Матеј Зимбаков го опишува Гоки ‒ ликот што го игра во детската ТВ-серија „Зоки Поки“, која е новата продукција на Македонската телевизија. Тој признава …

Повеќе »

Видео | Дружете се со веселиот и палав Боки од „Зоки Поки“ на МТВ 1

Боки е весело и палаво дете кое многу сака да јаде и да се шегува со другарите, се прави силен и не се плаши од ништо. Колку и да делува палаво, тој е вистински другар, со одлична смисла за хумор и желба да ги насмее сите. Токму таков е и …

Повеќе »

Видео | Запознајте се со Лидија од детската серија „Зоки Поки“

Зоки Поки е ТВ-серија според истоимената книга за деца напишана од Оливера Николова и објавена во 1963 година од страна на „Детска радост“. Понеделник и четврток во 20.15 часот на МТВ 1, следете ја детската приказна за Зоки Поки и Лидија. Во продолжение ве запознаваме со малата актерка која го …

Повеќе »

Видео | Запознајте го Матеј, нашиот „Зоки Поки“ од новата серија на МТВ

Многу смеа, малку страв, но и дружба, маскирање, играње, вежбање паралелно со јадење, восхит, истражување, учење, гушкање, криенка, љубов, сништа и бујна фантазија најавуваат ликовите во новата домашна серија “Зоки Поки”. Придружете им се во авантурите на Зоки Поки, Лидија „Лидиди“, Боки „Бокимен“ и Гоки „Горила“ од 4 мај на …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!