Дневни Архиви: 24/05/2020 | 21:42

МРТ 3 со репризи на популарното домашно шоу „Танц со ѕвездите“

„Танц со ѕвездите“ репризно на спортско забавниот канал на Македонската телевизија. Секоја вечер во 21 часот на МРТ 3 ќе се потсетите и ќе уживате во настапите на танцовите двојки во “Танц со ѕвездите”, снимено во 2013-та и 2014-та година. Танцовите двојки повторно ќе заблескаат во нивното препознатливо светло на …

Повеќе »

Видео | И „Никогаш не е доцна“ со нови емисии се враќа на Канал 5

Од вечерва (24 мај) во 20.10 часот, Канал 5 телевизија продолжува со емитување на новите емисии од српското шоу “Никогаш не е доцна”. Истовремено, секоја недела, Никад није касно ќе се емитува и во другите земји во регионот. Првата емисија која ќе се прикаже вечерва е веќе снимена во март …

Повеќе »

Мистерија и трилер во новата американска серија „Absentia“ на AXN

Започнувајќи од 26 мај 2020, од понеделник до петок во 18 часот на кабловскиот AXN ќе се прикажува американската трилер серија “Отсутност”, која е во продукцијата на самата кабловска мрежа AXN. “Absentia” ја следи приказната за агентката на ФБИ, Емили Бјурен, која исчезнува без трага ловејќи вистински сериски убиец, па …

Повеќе »

Римејкот на популарната „Династија“ секој понеделник на Fox Life

“Династија” е американска прајмтајм сапуница која е римејк на истоимената популарна серија од осумдесетите. Досега емитувани се три сезони од серијата со вкупно 64 епизоди, а серијата е обновена и за четврта сезона која ќе се прикажува на пролет, 2021 година. Секој понеделник од 21.55 часот имате можност на Фокс …

Повеќе »

Преглед на сите серии, термини на емитување и епизоди на Fox Life

Од сега ќе имате ексклузивна можност да следите и објава за сите серии кои ги прикажува популарниот Фокс Лајф, со откупени права за македонскиот аудиториум. Епизодите се однесуваат до недела (31 мај 2020):   НОВАТА ДЕВОЈКА – 7. сезона Термини на емитување : понеделник – петок 14:45 ( премиера ), …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!