Дневни Архиви: 18/05/2020 | 19:51

Новата крими серија за „Полицајките од ЛА“ премиерно на AXN

Од 20 мај, нова серија на кабловскиот AXN канал. Секоја среда во 21.50 часот ќе ја следите “L.A.’s Finest”, oд која досега се снимени 13 епизоди. Од франшизата филмови „Bad boys“, серијата продолжува ја следи Сид Барнет (Габриел Унион), која последен пат беше видена во Мајами како го уништува нарко …

Повеќе »

Видео | Најновиот спот за „Молитва“ на Шерифовиќ го потресе светот

Промовирано е потресно видео на Марија Шерифовиќ за познатата „Молитва“, во кое преовладуваат кадрите од празен Белград во време на карантин. Видеото премиерно беше прикажано за време на виртуелниот натпревар за песна на Евровизија 2020, кој беше откажан за прв пат оваа година, но како дел од фестивалот, емисијата во …

Повеќе »

Видео | Траперот „Пајак“ од Урбан Рекордс со видео запис за „Darkside“

Христијан Настески (Пајак), е талентирано деветнаесет годишно момче кое ни доаѓа од убавиот Охрид, инаку студент во прва година на студии по информатика. Со музика започнал да се занимавам уште од негова шест годишна возраст, талентот го наследил од неговиот татко кој е поранешен гитарист и љубител на рок музиката. …

Повеќе »

ЗОИ 2018, СП фудбал 2018 и „Сите наши песни”, дел од програмата на МТВ 3

По барање на многумина, ве известуваме за програмската шема на спортско забавниот канал на Македонската телевизија. Во продолжение, информирајте се за програмата на МРТ 3 за 18 и 19 мај и погледнете кога ќе се емитуваат настапите на Зимските олимписки игри 2018, Светското првенство во фудбал 2018. но и Лигата …

Повеќе »

Драмите за Оскар Вајлд и Џејмс Вајт оваа седмица во 23:15 часот на Телма

понеделник (18 мај 2020) – “Non-fiction” (2018) Дигиталната револуција ги става на мака писателот и издавачот. Додека се борат да се справат со новите работни навики, се справуваат и со криза на средните години. вторник (19 мај 2020) – “Two men in town” (2014) Харви Кијтел, Форест Витакер и Елен …

Повеќе »

„Случки од животот”, „До Ре Ми” и „Првите цутови” се емитуваат на МТВ 5

Новиот канал на Македонската телевизија – МТВ 5 успеа да привлече голем број на гледачи и фанови и покрај тоа што каналот е пуштен во етер неодамна. Содржините се наменети за детската публика, па така покрај ТВ Училница, цртаните серии, Бушавата азбука и детските фестивали кои ги гледаме на МТВ …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!