Дневни Архиви: 23/05/2020 | 10:46

Видео | Лејди Гага и Ариана Гранда со нова заедничка песна „Rain on me“

Промовирана е „Rain On Me“, заедно со видео запис, новата дуетска песна и прва соработка на големите светски пејачки Лејди Гага и Ариана Гранде. Песната е дел од шестиот студиски албум на Лејди Гага, насловен „Chromatica“, кој ќе биде објавен на 29 мај. Во продолжение погледнете го видео спотот на …

Повеќе »

Видео | „Ѕвездите на Гранд“ продолжи со снимање на нови емисии

Од вечерва (23 мај) во 20.15 часот, Канал 5 телевизија продолжува со емитување на новите емисии од српското шоу “Ѕвездите на Гранд”. Истовремено, секоја сабота, Ѕвезде Гранда ќе се емитува и во другите земји во регионот. Првата емисија која ќе се прикаже вечерва е веќе снимена во март и се …

Повеќе »

„Мак. крвава свадба“ на 23-ти и „Деца на сонцето“ на 24-ти мај на Алфа

Сабота (23 мај), во стандардниот термин за македонски филм на Алфа, ќе се прикаже култната историска драма “Македонска крвава свадба”. Филмот ја раскажува приказната за девојката Цвета (Вера Чукиќ) која е грабната од страна на еден османски бег (Ристо Шишков) и потоа однесена на неговиот харем. Иако бегот се обидува …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!