Почетна / Забава / Хуманитарен концерт на МРТ 1 за меѓународниот ден на детето

Хуманитарен концерт на МРТ 1 за меѓународниот ден на детето

По повод 1 Јуни, Меѓународниот ден на детето и оваа година “Добредојде” Македонија Welcome Центар во соработка со амбасадите во Македонија, организира хуманитарен концерт. DMWC Добротворен Дипломатски Концерт ќе се одржи премиерно на МРТ1 во недела, на 31 мај од 17:45 часот, а репризното издание на концертот ќе биде во понделник, 1 јуни од 20:45 часот.
Оваа година, почесен преседател е Н.Е. Г-дин Ангел Ангелов, Амбасадор на Република Бугарија во Македонија.
Донирајте на телефонските броеви А1 143 133 и Т-Мобиле 143 999! Дa им помогнеме на децата заболени од канцер и опремување на Родителската куќa.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нова композиција на Тадиќ и Холцверт инспирирана од „Поступано оро“

Светски познатиот гитарист и композитор Мирослав Тадиќ со виолинистката Ивет Холцварт неодамна ја промовираше композицијата …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!