Дневни Архиви: 16/05/2020 | 22:06

Кабловските оператори го одложуваат протестот кон телевизиите

Стопанска интересна заедница на оператори на кабелска мрежа МК НЕТ Скопје по големата фама која се крена со конфронтацијата меѓу операторите и националните телевизии, денес излезе со соопштение до граѓаните : Сакаме да ја запознаеме јавноста дека дека добивме писмен одговор од министерот за информатичко општетсво и администрација Дамјан Манчевски …

Повеќе »

Вашиот љубимец се враќа на Сител во новата семејна драма „Азра“

Од понеделник до петок во 19.45 часот на Сител телевизија ќе се емитува новата турска драмска сапуница “Азра”, со репризно издание ноќта во 00.15 часот и утредента во 15.15 часот. Ова е приказна за една млада девојка, чија судбина се спојува со онаа на едно аристократско истанбулско семејство, но и …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!