Почетна / Забава / Видео | Град Скопје го плати Лепи Џони за да ги забавува Скопјани

Видео | Град Скопје го плати Лепи Џони за да ги забавува Скопјани

Љупа Ангелов алијас Лепи Џони е првиот македонски музичар што направи концерт на отворено откако почна кризната со коронавирусот во земјава, во рамки на проектот на Град Скопје со кој плаќа по 14.500 денари на музичари кои ќе ги забавувале граѓаните за време на карантинот. Концертот одеше и во живо на Фејсбук страницата на Град Скопје и нивниот канал на Јутјуб. Погледнете како звучеше концертот и како изгледаше атмосферата :

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Корејците со маестрална изведба на евровизиската „Молитва“

Секој петок навечер, во Јужна Кореја се емитува музичкото шоу “Фантомски пејач” во кое главно …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!