Почетна / ФОТО / Фото | Локалните со серии, каде превод и обработка е на Телма

Фото | Локалните со серии, каде превод и обработка е на Телма

Телевизиските мини серии како “Титаник”, “Исчезнат” и “Кенедиеви” неколку пати се емитуваа на националната телевизија Телма, а од неодамна се емитуваат и на локалните телевизии ширум земјава меѓу кои Прва скопска МТМ, ТВ М Охрид итн.

И покрај тоа што се прикажуваат повторно и тоа на друга фреквенција, сепак преводот и обработката останале на Телма.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | Бали Бег и Неџла со новогодишна честитка до фановите

Најпопуларниот турски актерски пар со новогодишна фотографија ја честита новата година на своите фанови. За …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!