Почетна / МК Сцена / Видео | „Ќе те сакам“, нова песна со спот на „Либеро бенд“

Видео | „Ќе те сакам“, нова песна со спот на „Либеро бенд“

Интересен  проект, составен од неколку поврзани песни и видеа, летово најавија момците од „Либеро бенд“. Истиот стартуваше со „1001“, песна која заедно со уникатен спот беше промовирана пред публиката во jули  и успеа да се етаблира како вистински летен хит.

Готов е и вториот проект на момците од бендот за оваа сезона. Насловот на новата песна е „Ќе те сакам“. Музиката, текстот и аранжманот се на Слаткар, а видеото и овој пат, како и претходното го сработи Даниел Јовески. Уживајте во новата песна и спот на „Либеро бенд“:

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Ново ремек на Некст Тајм за песната „Јовка Кумановка“

По “Ја излези Ѓурѓо”, “Слушам кај шумат шумите” и “Нешто ќе те питам бабо”, популарниот …