Почетна / Серии / Продолжението на „Life on Mars“ за викенд крими акција на Нова С

Продолжението на „Life on Mars“ за викенд крими акција на Нова С

Секоја сабота и недела на кабловската Нова С го следите продолжението на познатата британска серија “Life on Mars”. Сиквелот на серијата се вика “Пепел во пепел” (Ashes to ashes) и ги прати секојдневните активности на детективите Крис, Реј и Алекс во борба со криминалот на лондонските улици.

Во новите епизоди, Алекс и нејзиниот тим ќе мораат да се справат со озогласен сериски убиец на жени, со низа атентати кои се случуваат во пресрет на политичките избори, како и многу убиства и насилства.

Што ќе се случи на самиот крај на серијата, погледнете во последните епизоди на Нова С – сабота и недела во 16 часот.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Децата учат и се дружат со „Јана“ секое неделно утро на Канал 5

Секоја недела наутро во 10.20 часот, Канал 5 ќе ја емитува едукативната цртана серија „Јана“ …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!