Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Видео | Вака ќе изгледа новиот дизајн на вестите на Алфа

Видео | Вака ќе изгледа новиот дизајн на вестите на Алфа

Овие денови се очекува целосен ребрендинг на националната телевизија Алфа. Нов визуелен идентитет и нова програмска шема. Повеќе нема да ги гледате југословенските стари филмови и емисии, туку на програмата на Алфа ќе има нови, свежи емисии во нови студија, како и нови синхронизирани серии.

Покрај новитети во содржините на телевизијата, се менува комплетно и логото и визуелниот дизајн. Па така, од сега вестите на Алфа ќе започнуваат со изменета шпица во црвена боја, на која може да се види и новото лого на телевизизијата :

Наскоро и нови Вести на Алфа! Се ребрендрираме, ја напуштаме маргината, го менуваме терминот и одиме во центарот на телевизиското време! Гледајте не!

Gepostet von Jani Bojadzi am Donnerstag, 3. Oktober 2019

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Во петок на МРТ ќе пејат само фолкерите во „Охрид Фест 2020“

Музичкиот летен фестивал, „Охрид- фест 2020“, годинава ќе ја одржи традицијата и контунтинуитет долг 27 …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!