Почетна / МК Сцена / Видео | „Зоро моја румена“, нова песна и спот на Велевска

Видео | „Зоро моја румена“, нова песна и спот на Велевска

На стартот од есента, Елена Велевска го промовираше својот најнов музички проект насловен „Зоро моја румена“. Станува збор за сосема поинаква песна, која уште по првото слушање го привлекува вниманието на слушателот.

Песната е авторско дело на докажаниот двоец Дејан Момировски и Борче Нечовски, со кој Елена долги години соработува, а кадрите за видеото нашата атрактивна пејачка, заедно со тимот ги снимија во соседна Бугарија.

  • Направив куса пауза кога е мојата авторска музика во прашање, бидејќи подолго време бев во потрага по нешто поинакво и квалитетно , по песна која ќе се слуша. „Зоро моја румена“ ми се допадна уште при првото слушање, па затоа верувам дека на ист начин ќе и се допадне на публиката, вели Велевска.

Во меѓувреме, престојниов период, во најава се многу настапи во Македонија и надвор од неа, како и нови музички проекти на Велевска.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Таско и Лина со „100 позива“, новиот летен хит

Нашите познати артисти Таско и ултра талентираната и харизматична Лина Пејовска претходното лето буквално го …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!