Почетна / Телевизија / Алфа телевизија бара водители и информатички инженер

Алфа телевизија бара водители и информатички инженер

Телевизија Алфа се подготвува за новите проекти кои ќе ги претстави во новата програмска шема, која започнува овој месец. Во меѓувреме, телевизијата објави огласи за нови работни места. Се бара информатички инженер, како и водители за утринските и попладневните емисии.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ацо Кабранов: Во Канал 5 примав 60.000 во плико на рака

Доскорешниот уредник на 1ТВ Ацо Кабранов во пост на Фејсбук обзнани дека додека работел во …

error: Содржината е заштитена!