Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Се крчка нова сезона од познатата ТВ емисија „Фчерашни новости”

Се крчка нова сезона од познатата ТВ емисија „Фчерашни новости”

Наскоро на една национална телевизија во добропознатиот термин, недела во 19.30 часот, ќе започне со емитување петатта сезона на “Фчерашни новости”.

Сатирично хумористичната емисија е повторно чекор зад сите со нови неодоливи новости за бројната тв публика која нестрпливо ќе ја очекува секоја нова епизода. Се крчка нова сезона, се крчкаат нови пародии на познати песни и скечеви кои ќе ни ја доловат актуелната политичка состојба од еден друг аспект.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | И „Никогаш не е доцна“ со нови емисии се враќа на Канал 5

Од вечерва (24 мај) во 20.10 часот, Канал 5 телевизија продолжува со емитување на новите …

error: Содржината е заштитена!