Почетна / Сапуници / Српска Happy во чекор со Турција – емитува последни епизоди од „Женкар“

Српска Happy во чекор со Турција – емитува последни епизоди од „Женкар“

Од понеделник до петок во 23 часот на српската телевизија Хепи се емитуваат последните епизоди од втората сезона на серијата “Женкар”.

Втората сезона во Турција заврши пред три дена, а сега, српската Хепи ги емитува последните неколку епизоди токкму од таа сезона, по што се очекува во Србија серијата да заврши за максимум две седмици.

За разлика од Србија, каде Женкар се емитува секој ден и во континуитет од една година, кај нас серијата правеше пауза на емитување од неколку месеци. Воедно, на Канал 5 телевизија, епизодите се доста поназад од тие во Србија и Турција, така да не може да се предвиди кога воопшто би завршила оваа сезона на Канал 5 со оглед на тоа дека има уште до крајот.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Брачни игри | Ве запознаваме со Санем од новата хит серија

Санем е адвокатка во адвокатската канцеларија на нејзиното семејство, но тоа е единственото нешто што …

error: Содржината е заштитена!