Почетна / Серии / ТВ Времеплов | Ве потсетуваме на серијата „Плима“, емитувана на А1

ТВ Времеплов | Ве потсетуваме на серијата „Плима“, емитувана на А1

Полициска детективска серија, емитувана на А1 во деведесетите години. Серијата “High tide” ги следеше двајцата браќа Мик и Џо, сурфери и детективи кои работат за ЦИА агентот, Гордон.

Но, поради несогласувања, сурферите ќе решат да заминат од таа компанија и да започнат приватна детективска потрага по озогласените криминалци на егзотични локации низ Америка.

Главните улоги ги толкуваа Rick Springfield (Мик) и Yannick Bisson (Џо)​

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Децата учат и се дружат со „Јана“ секое неделно утро на Канал 5

Секоја недела наутро во 10.20 часот, Канал 5 ќе ја емитува едукативната цртана серија „Јана“ …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!