Почетна / МК Сцена / Нова соработка на Даниел Дан и Марга – „Sunshine“ во хаус и соул ритам

Нова соработка на Даниел Дан и Марга – „Sunshine“ во хаус и соул ритам

 

Нова заедничка песна на Марга со Даниел Дан

 

Промовиран е најновиот сингл на Марга Сол заедно со пејачот Даниел Данн. Песната „Sunshine“ е во хаус и соул ритам, позитивна и „заразна“ на прво слушање, и несомнено ќе го најде своето местото на нашите радио станици, ама ќе се слуша и во најголемите клубови низ Европа и во светот каде што Марга Сол редовно гостува како диџеј.

 


 

Песната уште сега можете да ја слушнете на линкот http://m-solrecords.com/shop/lounge-chillout-music/sunshine-marga-sol-feat-dann/, а синглот може да се купи на веб страницата на Марга, но и да се порача преку iTunes, каде што се продава и нејзиниот најнов албум, „Colors“.

 


 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

На чекор до гига спектаклот – на 1 јули одиме на концерт на Каролина

Најголемиот настан летово е на чекор од нас. 1 јули, Стадион АРМ – мега спектакл …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!