Почетна / Телевизија / Нема повеќе да се емитува утринската програма на Телма

Нема повеќе да се емитува утринската програма на Телма

Гоце, Цеце, Елена и Марко нема повеќе да бидат дел од малите екрани. Телма ја укинува утринската програма која се емитуваше од понеделник до петок од 8 до 12 часот.

За разлика од утринските емисии на другите телевизии, таа на Телма се разликуваше по тоа што немаше контакна политичка програма со гледачи, туку концептот беше сведен на забава, култура и музика. Во продолжение, прочитајте зошто заминува “Утринската” од Телма :

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Извештај на ААВМУ за предизборниот период на ТВ од 15.02 до 7.03

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги денес го објави Извештајот од мониторингот на медиумското …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!