Почетна / МК Сцена / Видео | Ремек дело – Андријана Јаневска со балада за починатата мајка

Видео | Ремек дело – Андријана Јаневска со балада за починатата мајка

Објавена кон крајот на декември, но почекавме малку за да ги собереме емоциите и да го пренесеме она што го нуди новата песна на Андријана Јаневска. Ремек дело какво што само најголемите музичари може да создадат и отпеат.

Насловот на песната е „Летај“, а станува збор за емотивна балада која е посветена на нејзината почината мајка и на сите оние кои не се повеќе физички помеѓу нас.

Андријана и овој пат се надмина себеси. И овојпат создаде нешто од кое солзите сами ќе прокапат, а душата горко ќе заболи. Секоја чест, Андријана!

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Никола Зацески со кавер на песна од Тоше по повод роденденот

Никола Зацески, во соработка со Австралиската хуманитарна организација “Play Without Boundaries” и оваа година традиционално, …

error: Содржината е заштитена!