Почетна / МК Сцена / Откажани концертите, Тамара нема да пее „Врвот е дно“ и „Брод што тоне“

Откажани концертите, Тамара нема да пее „Врвот е дно“ и „Брод што тоне“

Ова лето нема да се случи настапот на Тамара на престојниот Пиво Фест во Прилеп, а ниту пак солистичкиот концерт на Антички во Охрид. Причина е огромниот скандал кој ја потресе јавноста и ги “вжешти” социјалните мрежи. Откако поп пејачката ја извитопери македонската официјална химна на приемот во американската амбасада во Скопје, македонскиот народ остро реагираше во сите отворени емисии на телевизиите и особено со невидени и нечуени навреди и критики на социјалните мрежи.

Денес, пејачката се огласи повторно на социјалните мрежи:

“Врвот е дно”, “Брод што тоне”, “Proud”, “Залудно е” ќе останат неотпеани летово во Прилеп и Охрид како што беше планирано.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | „Ќе те сакам“, нова песна со спот на „Либеро бенд“

Интересен  проект, составен од неколку поврзани песни и видеа, летово најавија момците од „Либеро бенд“. …