Почетна / МК Сцена / Откажани концертите, Тамара нема да пее „Врвот е дно“ и „Брод што тоне“

Откажани концертите, Тамара нема да пее „Врвот е дно“ и „Брод што тоне“

Ова лето нема да се случи настапот на Тамара на престојниот Пиво Фест во Прилеп, а ниту пак солистичкиот концерт на Антички во Охрид. Причина е огромниот скандал кој ја потресе јавноста и ги “вжешти” социјалните мрежи. Откако поп пејачката ја извитопери македонската официјална химна на приемот во американската амбасада во Скопје, македонскиот народ остро реагираше во сите отворени емисии на телевизиите и особено со невидени и нечуени навреди и критики на социјалните мрежи.

Денес, пејачката се огласи повторно на социјалните мрежи:

“Врвот е дно”, “Брод што тоне”, “Proud”, “Залудно е” ќе останат неотпеани летово во Прилеп и Охрид како што беше планирано.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ајана од Урбан Рекордс со видео спот за новата песна „Топ на листа“

По “Не ме моли”, доаѓа втората песна на Ајана. За стајлингот на синооката пејачка се …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!